هشت گام برای پیدا کردن سبک شخصی خودتان

پیدا کردن و یا اصلاح سبک شخصی می تواند مبارزه ای باشد که برای اولین بار آن را خواهیم پذیرفت. گاهی اوقات به کمد پر از لباسمان نگاه می کنیم و مثلا لباسی مناسب برای جشن فارغ التحصیلی یا گذراندن دوره ای نیاز داریم که پیدا نمیکنیم زیرا اصولا صندل های بدون پاشنه برای دفتر کار نیز پا نمیکنیم. صرف نظر از سبکی که درحال حاضر زندگی میکنیم، مهم است که بتوانیم خود را با موقعیتهای متفاوت انطباق دهیم البته براساس یک سبک خاص خودمان .
چرا این مسئله مهم است؟ تأثیر سبک شخصی فراتر از ایجاد یک تصور خوب است؛با سبک انتخابی روزانه خودمان هر روز با اعتماد به نفس و توانایی، احساس زیبایی بیشتر از آنچه پوشیده ایم، خواهیم کرد. چه معتقد باشید چه نباشید، کمد لباس با لباسهای انتخابی صحیح می تواند یاری رسان خوبی باشد.
ما می خواهیم که شما واقعا بدانید که چه چیزی را دوست دارید، درک کنید چه چیزی درخور شماست، و چگونه خرید مناسب داشته باشید. بنابراین هنگامی که لباس مناسبی برای ست کردن با لباس دیگر در کمد خود پیدا می کنید .به خودتان میگویید: “الان خودم هستم”. بنابراین، ما از یکی از شیک ترین زنان،بنام خانم جیمی کراول کمک گرفتیم. مشاورات او در هزینه کردن با بودجه کم بعنوان فردی متخصص در سبک بسیار ارزنده است. برای یاد گیری در مورد پیدا کردن سبک خودتان میتوانید از مطالعه اخبار و نمایشهای هالیوودیها و همچنین راهنمایی های جیمی بهره ببرید.

۱.یافتن دیدگاهها ،علایق و نظرات خود

نام سبک مورد علاقه خود را بنویسید و در Pinterest، Google یا Instagram تحقیق نمایید تا از مدلهای آنان برای خود الهاماتی بگیرید. شاید شما به مدلهای مینیمالیست مارک جنی آنیستو، یا به جذابیتهای زنانه مارک لورن کنراد و یا زیبایی شیک حکیمانه هنری الکسا چانگ تمایل داشته باشید. از منابع مختلف انواع خلاقیتها و الهامات را آماده کنید ، زیرا راهی عالی برای کشف آنچه که دوست دارید و دوست ندارید ،است.
تکلیف خانه: یک فضایی در Pinterest برای خود بنام با”سبک شخصی الهام بخش” ایجاد کنید (نکته: این می تواند یک مکان محرمانه و شخصی باشد!) یک لیست از پنج نام وبلاگ یا سلبریتی مورد علاقه خود تهیه کنید، یک جستجوی سریع در هر یک از آنها انجام دهید و تصاویری از لباسهایی که برایتان جذاب است را انتخاب نمایید کنید. اکنون تمام عناصر مشترک آن عکس لباسها را بنویسید. گرایشهای مشترکی که مینویسید اغلب با آنها ارتباط پیدا میکنید و کشش و انرژی بهتری با انها دارید و برای شما زیباتر و دلنشین ترند. چرا این مهم است؟ هنگامی که شما احساس راحتی و زیبایی می کنید،حس بهتر بودن را خواهید داشت.

۲.مرتب سازی و تمیز کردن کمد لباس

خوب و دقیق به کمد خود نگاه کنید.ببینید از سال گذشته چه چیزهایی را نپوشیده اید که حال می توانید دوباره برتن نمایید. سپس شما می توانید کمد لباس خود را مرتب کنید البته براساس سبک خودتان که واقعا نشان دهنده جایگاهتان در زندگی و حرفه تان است. و اگر دیگر مناسبتان نیستند، آنها را اهدا کنید.هرچه بیشتر به بخودتان اعتماد کنید، روند سریعتر پیش میرود.
تکلیف خانه: لیستی در هنگام تمیز کردن کمد آماده نمایید.سپس چند کیسه را تهیه کنید،روی هر کدام برچسب های اهدا، سطل زباله، و فروش و مرتب سازی بچسبانید. تمیز کردن کمد به شما آمادگی تغییرتان به ،خود واقعی و زندگی به سبک خودتان را میدهد. شگفت زده میشوید که چه راحت می توانید از میان آن لباسها، لباسی بر اساس انتخابتان بپوشید و دیگر لباس های غیر ضروری دست و پا گیر نخواهند شد.به علاوه،با فروش لباسهای سالم و با کیفیت قبلی پولی را پس انداز کنید.

۳.خرید هوشمندانه

اگر شما فقط برای پر کردن طبقات کمدتان خرید میکنید،پس در زمان کوتاهی لوازم بزرگ خریداری میکنید.
فکر چگونگی انتخاب لباس متناسب خود و همچنین نحوه تهیه لباس مناسب بر اساس بودجه کم، یکی از دغدغه های افراد است. یکی از راه های حل این مسیله خرید به روش هوشمندانه است شگفت زده می شوید وقتی برای خرید در زمانهای تخفیف دار برندها خرید نمایید. می توانید چکمه چرمی، کیف دستی عالی، کت زیبا و غیره خریداری کنید. علاوه بر این، با کمی دقت بیشتر، آگاه میشوید که کدام اجناس تخفیف دار جزو آخرین مدلهای آن برند هستند و کدام یک کمی قدیمترند. راهنمایی های بیشتری در همانجا از فروشنده ها نیز بگیرید.
تکلیف خانه: دفعه بعدی که به خرید میروید، اول نگاهی به عکسهای ذخیره شده درpinterest بیندازید. احتمالا موارد خاصی وجود دارد که لازم است تهیه کنید چون آنها موارد مورد علاقه شما هستند و با آنها حس خوبی را تجربه خواهید کرد. لیستی از اقلامی را که ندارید تهیه کنید و آن را با خود در زمان خرید، ببرید. وقتی لیست همراهتان باشد، دیگر برای خریدهای خارج لیست وسوسه نخواهید شد.

۴.سبک زندگی مختص خودتان و اهداف والا داشته باشد

کمد لباس نه تنها دید و خلاقیت شما را نشان دهد، بلکه باید سبک زندگی شما را نیز نمایان کند. شخصیتی را که می خواهید به جهان ارائه دهید، در نظر بگیرید. شما می خواهید سبکتان، منعکس کننده شخصیتتان باشد، البته باید هویت شغلیتان را نیز نمایان کند ، سبک، شهر، شغل زندگیتان باید با اهداف بلندتتان منطبق باشد. آیا شما یک کار بهتر می خواهید؟ آیا می خواهید در صنعت خاصی باشید؟ در مورد چند مصاحبه کاری عالی و قوی و حرفه ای در زمینه کاری مورد علاقه تان فکر کنید. یا اگر میخواهید در دنیای فشن کار کنید،تلاشتان را برای شناخت محصولات فشن بیشتر کنید (اما زمان زیادی را صرف نکنید، زیرا محصولات فشن بسیار سریع تغییر میکنند). اگر محیط کاری شما غیر رسمی است، ممکن است بخواهید چند دست بافتنی و شلوار جین را خریداری کنید.
تکیف خانه: همه موقعیت های مختلفی را که در طول یک هفته دارید مانند کار، مهمانیها، شام با دوستان یا افراد خاص دیگر، مراسم خاص، ورزش، و غیره را بنویسید. هر زمان که میخواهید کمد خود را تمیز کنید، یا لباس جدیدی بخریدلباسهای خود را بر اساس لیستتان بررسی کنید آنگاه میتوانید لباسها را باهم ست نمایید دیگر پولتان را هدر ندهید. به عنوان مثال، یک تی شرت مناسب برای ورزش کردن را می تواند با یک شلوار جین و یا کت ست کنید. از آن پس خرید هوشمند میشود.

۵. سایز لباستان مهم نیست اما اعتماد به نفس مهم است

از فشار ذهنی ،داشتن سایز کوچکتر، خود را رها کنید، زیرا آن اعداد اعتماد به نفس به شما نمی دهند.
هیچ کس نمیتواند ببیند که بر روی برچسب سایز ،داخل لباس شما چه عددی نوشته شده است (و حقیقتا، برای هیچ کس اهمیت هم ندارد!). تمرکز نباید بر روی کم کردن عدد سایز باشد. بلکه این احساسی است که در خودتان دارید. و هنگامی که حس خوبی بخودتان داشته باشید، راست قامت تر می ایستید، لبخند بیشتری میزنید، و مردم متوجه این حس شما خواهند شد. با اعتماد به نفس می توانید هر چیزی را به بهترین انجام دهید. بنابراین، آنچه را که احساس اعتماد به نفس به شما می دهد،را بپوشید.

۶. درخواست کمک کردن

هنگامی که در مورد پوستتان جدی هستید، متخصص پوست را ملاقات می کنید. هنگامی که شما می خواهید عکس های عالی از روز عروسیتان داشته باشید، از یک عکاس حرفه ای کمک میگیرید. همین موضوع برای سبک هم هست! از راهنماییهای یک فرد حرفه ای استفاده کنید. به یاد داشته باشید، شما نیازی به یک فرد سبک ساز ندارید، از یک فروشگاه یا بوتیک مورد علاقه خود دیدن کنید و از راهنماییها و نظرات مشاوران و فروشندگان استفاده کنید. آنها می دانند که چه کار می کنند. نکته: ممکن است نیاز به یک خیاط برای دوختهای سفارشی به تناسب اندام خود داشته باشید. چرا کیت میدلتون فقط با یک شلوار جین و کت رنگی شیک بنظر می آید؟ چون او بنا به تناسب اندامش لباس میپوشد. جستجو برای راهنمایی گرفتن از یک خیاط حرفه ای، تضمینی است برای بهترین ارائه زیبایی های بدن خود است.

۷. استفاده از زیورآلات ذخیره شده

زیورآلات، بدون شک، ساده ترین راه برای جلب توجه نگاه هر فردی بدون هیچ انتخاب و سلیقه شماست. شما می توانید شلوار جین و تی شرت سفید را با گردنبند پیچ دار یا دو لایه ای، یا هرگونه زیورآلاتی نازک و ظریفی با لباس خود ،برای افزایش احساس زنانه بیشتر هماهنگ کنید. گوشواره پیچ دار ظریف و یا حلقه های چند رینگی می تواند به شما حس دلبرانه بدهد، و مروارید می تواند حس درخشش و زنانه در نگاه اول بدهد. از روسری های مدل دار، نیم بوتهای لبه دار به جای کفشهای معمولی سیاه استفاده کنید و اقدامات دیگر را نیز انجام دهید تا شخصیتتان بیشتر نمایان شود.

۸. به خودتان اعتماد کنید و به دیگران نیز اعتماد به نفس بدهید

چیزی که باعث می شود احساس اعتماد به نفس و زیبایی کنید هرگز از سبک و سیاقتان به دور نیست.
مهمترین چیز مهم در ایجاد سبک خودتان این است که حقیقتا خودتان باشد. بر روی سایز یا برچسب طراح خاصی تمرکز نکنید (این تنها مانع خلاقیت شما خواهد شد!).مدلها مختلف بافت،زیورآلات و کفش را تجربه کنید. چیزی که به شما احساس خوبی بدهد- سبک شما باید شادی و خاص بودن زندگیتان، و شخصیت شما را منعکس کند. سبک خود را داشته باشید، به آن افتخار کنید و به مد به عنوان راهی برای بیان اینکه چه کسی هستید و چه اهدافی دارید،نگاه کنید .
کمبودهای خود را بپذیرید، زیرا چیزی که باعث احساس اعتماد به نفس و زیبایی می شود، هرگز از سبک شما خارج نیست.

نوشته هشت گام برای پیدا کردن سبک شخصی خودتان اولین بار در مجله اینترنتی مد و سبک زندگی پوشانیک. پدیدار شد.