۱۰ مورد فشن که به طور حتم به سلامتی شما آسیب می رساند

ثابت شده است که ۷۳ درصد از کمر دردهای بانوان بخاطر لباس و زیورآلاتی است که می پوشند . بسیاری از اقلامی که در کمد لباس شماست ، برخلاف ظاهراشان ، مضر هستند .

۱. شلوار تنگ
باتوجه به کارایی این شلوارها که باعث فشرده سازی میشود که -البته این شلوارها طرفداران زیادی دارند_ و بنام شلوارهای پوستی معروف هستند ،یک تهدید واقعی برای سلامتی اند.باعث مشکلات زیادی از جمله پایین آوردن گردش خون ، گشاد شدن رگهای خونی و حتی کاهش هضم غذا میشوند. علاوه بر این، به دلیل فشار اضافی بر روی عصبهای پوستی و فمورال، شلوارهای تنگ باعث بیحسی و درد در ران میشوند.

۲. کفشهای پاشنه بلند
در آخرین تحقیقات، محققان دانشگاه آبرن به این نتیجه رسیدند که زنان نسبت به مردان ۴ برابر بیشتر دچار مشکلات روده بزرگ و دردهای مفصلی، پینه های پا،درد مفاصل مچ پا، استئوآرتریت و آسیبهای عصبی میشوند. اگر شما هر کدام از این مشکلات را داشته باشید، آن را در کفش های پاشنه بلند که بسیار دوستشان دارید، بیابید. هرچه پاشنه بلندتر و باریک باشد، بدتر است.
محدودیت زمانی برای پوشیدن پاشنه های بلند بگذارید، و دفعه بعد با یک جفت کفش راحت تر راه بروید. پایتان باید احساس تعادل و آرامش بکنند، به ویژه اگر میخواهید مسیر طولانی را پیاده روی کنید.

۳.لباس زیر
باید بدانید که لباس زیر می تواند باعث عفونت واژن، هموروئید، سوزش، و خارش پوست در ناحیه تناسلی شود.
سعی کنید به خصوص در تابستان، لباس زیری بپوشید که ۱۰۰% پنبه ای باشد .

۴.گردن بند و گوشواره های سنگین
با توجه به مطالعات اخیر، ۲۰% سوراخهای روی گوش، عفونتهای باکتریایی دارند. به علاوه، اگر از آنها مراقب نشود، عفونت در آینده گسترش پیدا کند و زندگی شما را در معرض خطر قرار میدهد. استفاده از گوشواره های بزرگ و سنگین اغلب باعث آسیب دیدن گوشها میشود، واحتمال ترمیم آسیبهای وارده با جراحی پلاستیک را افزایش میدهد.
همین امر در مورد گردنبندهای سنگین هم صادق است زیرا باعث درد گردن میشود و در بیشتر موارد درمان دشواری دارد.

۵.کروات
زنان تنها کسانی نیستند که از لباس هایشان رنج می برند. طبق یک مطالعه دانشگاه کرنل، ۶۷ درصد مردان ،پیراهنی را که کوچکتر از گردنشان است، خریداری می کنند.
در نتیجه، پیراهن های کوچک و گره های کروات تنگ باعث کاهش گردش خون، افزایش فشار داخل چشم، ایجاد سردردها، محدود کردن حرکت گردن و افزایش تنش عضلانی در پشت و شانه ها می شود.

۶.سینه بند
اندازه نوارهای سینه بند ،نازک یا ضعیف می تواند مشکلات زیادی مانند دردهای پشت ، شانه و ستون فقرات ایجاد کنند.
هر بار که یک سینه بند را خریداری می کنید قبل از خروج از فروشگاه آن را امتحان کنید. اگر سینه های بزرگ دارید، از سینه بندهایی که نوار باریک دارند اجتناب کنید. اگر سینه های کوچکی دارید، اطمینان حاصل کنید که فلز استفاده شده در سینه بندها به پوست شما آسیب نمی رساند.

۷.دمپایی لای انگشتی
یکی از لوازم مورد نیاز ضروری برای ساحل، دمپایی های لای انگشتی است که البته خالی از خطر نیستند.آنها به پاهای شما آسیب میزنند. این نوع می تواند باعث ایجاد خراشیدگی شود که به راحتی محل خراشیدگی پوست آلوده به میکروب میشود.
علاوه بر این،بخاطر حالت کاملا تخت این دمپایی ها ، پاشنه ها نیروی بیشتری به زمین وارد میکنند که موجب ناراحتی و درد شدید پشت میشود.

۸.لباسهای اندامی و تنگ
کمربند تنگ می تواند باعث تنگی نفس، درد عضلانی و مشکلات گردش خون شود.
همیشه اندازه مناسب خود را انتخاب کنید و اگر از لباسهای اندامی میخواهید استفاده کنید به حس راحتی خود در استفاده از این لباسها اولویت بدهید.

۹.کیفهای بزرگ
مثل بسیاری از بانوان دیگر، احتمالا شما هم کیف دستی خود را پر از چیزهایی که ممکن است نیاز داشته باشید میکنید. بهرحال حمل وزن زیاد بر روی یک شانه می تواند درد عضلانی ایجاد کند و در نتیجه به مفاصل شما آسیب برساند.
اگر شما نمی توانید از حمل کیفهای بزرگ دل بکنید، حداقل آن را با چیزهای غیر ضروری پر نکنید. فقط چیزهایی که واقعا نیاز دارید، در آن بگذارید.

۱۰. دامن خمره ای یا دامنهایی که پایین آنها تنگ تر میشود
اینگونه دامنها پاهای شما را به یکدیگر نزدیکتر می کند، بنابراین همیشه امکان از دست دادن تعادل و سقوط وجود دارد. تمام حرکات شما را از پیاده روی تا رسیدن به ماشین محدود می کنند، اما بدترین چیز این است که این دامن می تواند موجب آسیب عضلات و زخم ها شود.

نوشته ۱۰ مورد فشن که به طور حتم به سلامتی شما آسیب می رساند اولین بار در مجله اینترنتی مد و سبک زندگی پوشانیک. پدیدار شد.