نکاتی در خصوص طراحی لباس برای شرکت کنندگان در برنامه های تلویزیونی

 

در حالی که تکنولوژی ویدئوی ، امروز بسیار دقیقتر از گذشته شده است، باید چهار مورد مهم در مورد انتخاب لباس و دیگر لوازم تزیینی شامل مدل، کنتراست، رنگ و شکل، را در برنامه های تلویزیونی مورد توجه قرار دهید .

مدل لباس می تواند یک مشکل بزرگ باشد. مدل راه راه نزدیک هم با کنتراست و تضاد بالا مثل مدل چوب کبریتی و مدل شاه ماهی، باعث ایجاد مدل رنگین کمان رنگها بنام اثر مویری (moiré effect)در تلویزیون می شود. دلیل؟ همانطور که احتمالا می دانید، تلویزیون استاندارد آمریکا دارای ۵۲۵ خط افقی افقی است. خطوط اسکن افقی مشکل نمایش خطوط عمودی در ویدیو دارند و بنابراین شما می توانید یک اثر مویری را در وسط پیراهن، ژاکت یا کراوات خود داشته باشید

یکی دیگر از مشکلات بزرگ لباس کنتراست است. دوربین های فیلمبرداری نمی توانند تضاد زیاد بین اشیاء روشن و تاریک را نمایان کنند و این شامل پوست و لباس نیز هست. مردم با پوست تیره باید از پوشیدن رنگ سفید یا رنگ روشن اجتناب کنند. اگر انجام شود، هنگامی که دوربین را تنظیم می کنید، پیراهن خواهد درخشید و احتمالا نما گسترده به نظر می رسد.حتما افراد سفید پوست از پوشیدن لباس های سیاه و یا بسیار تیره اجتناب کنند. یک پیراهن سیاه تبدیل به یک حفره بدون قالب در ویدئو می شود.

در حالی که ویدئو کنتراست بالا را به خوبی تفکیک نمی کند، حتی بابرخی از رنگ ها هم با مشکل مواجه می شود. رنگهای قرمز و نارنجی گرایش به درخشش در دوربین دارند. اگر اصرار به پوشش با قرمز یا نارنجی جلوی دوربین هستید، باید رنگ قرمز تیره باشد. دوربین های دیجیتال به سختی می توانند رنگ قرمز و مخصوصا قرمز / نارنجی را بهمان رنگ بازتاب کنند و در نتیجه باید از آنها اجتناب کنید. علاوه بر این، بسیاری از استفاده کننده های دوربین های فیلمبرداری تمایل دارند از رنگ قرمز برای گرم کردن پوست بهره مند بشوند، که می تواند مشکل موجود را افزایش دهد.

یکی از ملاحظات مهم در انتخاب ملازمات جلوی دوربین، شکل مناسب آن است. فیلم ، افراد را حداقل ۱۰ پوند(۴کیلو و نیم) سنگینتر جلوگر می کند. در مورد آن فکر کنید. هنگامی که شما به مردم نگاه می کنید، نه تنها آنها را می بینید بلکه جهان اطراف آنها را نیز می بینید و تمایل دارید که آنها را کوچکتر از آنچه در واقع هستند ببینید . در مانیتور ویدئویی، تنها سوژه را می بینید. هیچ چیز دیگری برای کوچک کردن آنها وجود ندارد، در نتیجه بزرگتر نمایان میشوند. به همین دلیل بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید که سوژه شما چیزی را پوشیده است که بر حالت بدن و کمر و همچنین بلندقدتر کردن و نه پهن کردن فرد تاکید کند . لباسهای بی قواره باعث می شود که فرد بزرگتر و چاقتر جلوی دوربین به نظر برسند.

همیشه در ذهن داشته باشید که اگر شما در حال فیلمبرداری از یک صحنه فیلم هستید،شخصیت، نوع لباسهایی که سوژه برتن خواهد کرد را تعیین میکند. بهر حال، مراقب لباسهای سوژه فیلمبرداری باشید.

نکاتی در خصوص طراحی لباس برای شرکت کنندگان در برنامه های تلویزیونی

حال، به کمد مراجعه کنید و هر چیزی را که مدل راه راههای نزدیک با تضاد بالا است، مانند پیراهن های سفید با راه راه سیاه نزدیک یا مدل دریایی است، را کنار بگذارید. مدلهای شاه ماهی یا مخمل کبریتی و مدلهای شلوغ پلوغ را نیز جمع نمایید. شما می توانید پیراهن های سفید را نگه دارید، البته اگر در زیر یک ژاکت تیره پوشانده شوند. هر چیز نارنجی یا قرمز مایل به نارنجی باید پوشیده نشود. رنگهای آبی، سبز، خاکستری و زمینی برای ویدیو بسیار عالی هستند.

برای مردان، یک پیراهن با هر نوع یقه بهتر از تی شرت است، مگر اینکه آن فرد همیشه تی شرت بپوشد. کت ها نیز بسیار خوب هستند، به خصوص اگر توسط خیاط خوب دوخته شده باشد که تاکید بر کمر فرد داشته باشد. کت می تواند یک رنگ جامد باشد یا مدلی که دارای راههای نازک و راه راههای تضاد کم داشته باشد. پیراهن آبی روشن، صورتی، کرم یا شرابی معمولا در زیر کت خیلی بهتر از پیراهن سفید خالص می باشد. اگر سوژه شما پوستی رنگ پریده دارد، یک کت با رنگ سبک، مانند خاکستری ملایم، بهترین انتخاب است.

از پوشیدن جلیقه اجتناب کنید زیرا بسیار رسمی هستند.کراوات انتخاب عالی است، و در اینجا هم از رنگ قرمز و طیف نارنجی دوری کنید.

همیشه مطمئن شوید که جوراب و کفش مناسب شخص باشد. اغلب ما چیزهای کوچک را فراموش میکنیم که کاراکترهای ما را از بقیه متمایز می کنند.

زنان، هم از همان رنگها و مدلهای گفته شده برای مردان اجتناب کنند، و در لیست ممنوعات پوششی مدلهایی با گلهای رنگی روشن و بزرگ و پیراهنهای قرمز را اضافه کنید. (مگر اینکه رنگ قرمز تیره باشد). اجتناب از رنگ های خاکی تیره زیرا اینگونه رنگها تمایل دارند که با پس زمینه ترکیب شوند. شما می توانید با اضافه کردن یک روسری و شال، هر لباس را زیباتر کنید. بهر حال، شما هنوز هم باید از رنگهای قرمز، نارنجی و راه راه دوری کنید.

اگر شما مصاحبه حرفه ای دارید،تطابق لباس سوژه با موضوع مهم است.برای یک مصاحبه رادیویی نیاز به پوشیدن کت و کراوات نیست ،قطعا تی شرت برای مصاحبه با فرماندار نیز پوشیده نمیشود. اگر شما یک مصاحبه استودیویی را دارید،لباس رسمی مناسب است : پیراهن، کراوات و کت برای مردان؛ دامن، پیراهن و یا کت و شلوار زنانه برای خانمها. کفش ها باید جلا داده باشند، جوراب ها باید به اندازه کافی بلند با رنگ مناسب باشند تا در زمانی که پای روی پا قرار میگیرد ساق پا پوشیده باشد و رنگش جلب توجه نکند. برای بهتر بنظر آمدن کت و بالا نیامدن پشت آن در زمان نشستن، نشستن در لبه صندلی پیشنهاد میشود.

در مورد مدل مو، آرایش و جواهرات هفته بعد ادامه میدهیم.

نوشته نکاتی در خصوص طراحی لباس برای شرکت کنندگان در برنامه های تلویزیونی اولین بار در مجله اینترنتی مد و سبک زندگی پوشانیک. پدیدار شد.